| Alexandru10109 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajuta-ti! Am doua tablouri de arta moderna dintre care unul este unicat,unde as putea sa le vand sigur, sau un colectionar de arta care doreste tablouri de arta moderna, sunt pictate in ulei si au o valoare estimata la 17 mii$ si care ar putea sa ma ajute ii voi oferi jumate din acest pret! Numarul meu de telefon este 0747529360 si email-ul este Alexandruzama2016@gmail.com! Puteti suna oricand.

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Valoarea este estimata de cine?
In general, piata de arta din Romania este extrem de volatila. Cea mai sigura solutie sa vinzi tablourile, daca intr-adevar valoreaza ceva, este sa iei legatura cu o casa de licitatii. In Bucuresti, din cate stiu, sunt vreo 3: Alis, ArtMark si GoldArt. Expertii lor iti vor evalua tablourile si vor decide daca vor face parte din obiectele pentru care se va licita intr-unul din evenimetele lor.