| anonim_4396 a întrebat:

Avand in vedere categoria la care am postat aceasta intrebare, as vrea sa va rog daca imi puteti da cateva pareri sincere in ceea ce priveste galeria mea de pe deviantart.

http://alexkrat92.deviantart.com/gallery/?coffset=10
Tin sa mentionez ca nu am urmat niciodata cursuri de pictura/desen.

Multumesc!

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Imi place ceea ce vad, nu sunt imi masura sa imi dau cu parerea ata timpp cat nu sunt pe domeniu, dar sa zic ca imi place, pot sa imi dau cu parerea.
Fructifica acest talent, poate o sa ai de castigat.
O zi frumoasa sa aihappy

| OldSoul a răspuns:

Frumoasa si interesanta.

| KillMePlease a răspuns:

e interesantă

| Ineys a răspuns:

Mai invata putina anatomie si diferenta dintre o femeia si un barbat, femeile tale cam au fata de barbat... fara suparare. laughing In rest e binisor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ziua. M-am uitat la galerie. Este foarte bine, daca spui ca nu ai urmat cursuri de desen/pictura.,, Gypsi children" si,, Poor man" sunt poze sau desene?
Portretele sunt reusite, la fel si acuarelele. Ceea ce mie mi se pare ciudat este ca sunt diferite stiluri. De obicei, picturile/desenele unui artist urmeaza cam acelasi fel de a lucra, cu diferite variatiuni. Tatal meu este pictor, si lucreaza suprarealist. Daca iti vei gasi chemarea fie pe desen, fie pe pictura, intr-un anumit stil, poti sa faci ceva. Ai talent.

| bmliohndu a răspuns:

As we have lived together so we shall die together este superb la fel si Storm

| Ene_Mihaela_Madalina_2000 a răspuns:

Sincer,chiar îmi place modul în care lucrezi (fără să băgam în seamă micile imperfecțiuni datorate de proporțiile anatomice)
Și eu am o galerie pe deviantart(MarshyCute). Nici eu nu am urmat cursuri, dar totuși am reușit să evoluez în fel meu chiar dacă majoritatea desenelor sunt în stil furry.
Asta ar trebui să faci și tu. Să te axezi pe un anumit stil și să încerci să îl perfecționezi.
Evoluția în materie de artă nu este ușoară, spun asta din experiență proprie.(planșe de anatomie, alegerea unui stil, încercarea anumitor obiecte de lucru care te avantajează, și am avut mereu nopți obositoare, datorită faptului ca timpul nu îmi permitea decât atunci)
De fiecare dată când se ivește ocazia, pune mâna pe un creion și exersează tot ce nu îți iese perfect intr-un portret.
Poate ca galeria mea nu este cel mai bun exemplu, deoarece formele și proporțiile se înclina mult spre animație, dar pot să îți spun ca am evoluat considerabil prin observație și exersare, având în vedere ca acum 3 ani creațiile mele nu erau mai frumoase decât ale unui copil de grădiniță.
Așa ca nu m-ar deranja sa-ti observ schițele în galerie, oricât de multe ar fi.