| anonim_4396 a întrebat:

Scrisuri pe pereti (Arta Graffity) ce parere aveti despre asa zisele desene pe pereti (sigur le-ati vazut, le vedeti zi de zi, pe metrouri pe ziduri. in autobuze, la scoala, etc) cum vi se par oamenii astia? care au astfel de activitati

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Sunt niste oameni foarte talentati...nu e foarte usor sa faci asa ceva...adica nu e tot una ca tii un creion in mana si desenezi sau ca ai un spray. e mult mai greu si rezultatul e mult mai bunhappy

16 răspunsuri:
| shishilik a răspuns:

Persoanele astea nu strica fatadele oraselor, ci le dau culoare. Sunt si graffuri care nu au treaba cu arta, sau mai bine zis, unele mazgaleli, dar adevaratele graffuri sunt absolut minunate. parcul prin care trec zilnic cand ies in oras are gardurile desenate. Ma simt foarte bine cand le vadtongue

| M4RK a răspuns:

Mi se pare ca cei care creaza graffiti pe pereti sunt buni la asa ceva si mie imi place graffiti happy

| ellene a răspuns:

Nu prea imi plac desenele astea artistice ale lor...la o adica, daca sunt asa talentati de ce distrug fatada oraselor...sa deseneze pe planse, pe cartoane uriase si sa le tina doar pentru ei...

| ellene a răspuns:

Ce tare. mi-am spus parerea si am primit 2 voturi "stupid"... pot sa mai primesc n... voi sunteti cei stupizi tongue

| Betty18 a răspuns:

Poi k si pictorii sunt niste artisti
fiecare isi exprima sentimentele, viziunea fata de aceasta lume, ori reprosul, admiratie asa cum vrea sau pentru unii doar k le place asta
imi place arta graffity

| viking a răspuns:

Mi se par niste tipi tari pentru ca risca pentru a creea ceva frumos, iti trebuie si ceva talent si bani de spray-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer imi place foarte mult graffiti-ul...parca da o pata de culoare orasului, iar cei care fac astfel de chestii sunt prea cool, adica nu oricine poate sa faca asa ceva, trebuie sa ai talent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa e, nu e usor sa faci graff`uri iti trebuie talent, bani de sprayuri + ca te risti sa `ti iei amenda. nu oricine poate intelege aceasta arta, la fel cum nu oricine poate creea astfel de "desene" in fine treaba asta tine de cultura hip hop pana la urma happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zunt nistee oameni coool deoarece prin desenele lor uni se exprima

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt un fost graffer faceam la graffuri prin metrouri o gamada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haiduk

| YepIsSuspended a răspuns:

Elevi la facultate de artalaughing

| Raul a răspuns:

Bine zis(Arta Graffity)...aici la noi sunt slabute am vazut zilele astea niste graffity-uri frumoase la Mangalia... dar cele mai mari, frumoase, misto le-am vazut pe metrourile din Italialaughing... ohh ce frumoase erau...nu stiti de unde pot lua si eu un spray de graffity din Galati?big grin

| dada18x a răspuns:

Normali laughing

| EugenfanNadal a răspuns:

Pentru Ei Aceasta Arta reprezinta o metoda de a se exprima......multi dintre ei ascund secrete adancibig grin