| Hirockers a întrebat:

Spuneti-mi si mie multe expresii in limba engleza traduse in romana si folosite in contexte(in engleza) [dau funda](nu proverbe, expresii folosite in general)chestii mai deosebite nu orice rahaturi simple gen: cum va numiti? puteti sa repetati?[ceva ce nu se poate citi motamo]

3 răspunsuri:
| crystyn3lmp3 a răspuns:

Nu inteleg ce vrei sa spui...
Business or Pleasure? - Afaceri sau placere?
Eat something for breakfast - Mananca ceva pentru micul dejun
happy birthday - la multi ani
my name is bond james bond - Ma numesc Bond James bond
Chock-a-block - ticsit
Walk the plank - mergi pe scandura
what's up? - Care-i treaba? / Ce-i?
good afternoon - Buna ziua
i love you - te iubesc
will you marry me - vrei sa te casatoresti cu mine? / vrei sa fii sotia mea?
tom and jerry - Tom si Jerry
drink a cup of coffee - bea o ceasca de cafea
etc.

| Aysa19 a răspuns:

Never say never.
Live the moment.
Love is reason to smile.
Don't be sad, be happy.
happy.in general ar trebui sa cauti tu noi nu stim cam ce te intereseaza pe tine:*.Tu poti gasi ceva pe placul tau!

| STeEaaNuuTtTzZz a răspuns:

Iti zic eu proverbe si expresii big grin man when it works and rewards
when work is in two multeste nu mai stiu proverbe dar stiu expresii: good good papusiko good sexy sexyhello how are you? cu placere funda? pls