| pufulik a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste carti frumoase de dragoste.Nu mai stiu ce sa citesc.

Astept idei!

Ms.

Răspuns Câştigător
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Ada sau ardoarea - Vladimir Nabokov
Adevarata dragoste - Catherine Cookson
Adevarata dragoste - Judith Michael
Adevarata fata a dragostei - Stephanie Laurens
Ai incredere in mine - Val Mcdermid
Amantele - Elfriede Jelinek
Amantul doamnei Chatterley - D. H. Lawrence
Amnezie - Judith McNaught
Anna Karenina - L. N. Tolstoi
Casatorie aranjata - Julie Garwood
Dragostea e un bonsai - Alice Nastase
Dragostea si alte lucruri imposibile - Ayelet Waldman

sper ca te-am ajutat happy

6 răspunsuri:
| Giuly_3112 a răspuns:

Twilight rolling on the floor

| laura_9178 a răspuns:

Maitreyi de mircea eliade :p

| flower a răspuns:

Da da...citeste seria twilight.este super.de dragoste, aventura, sf tot ce vrei. un vampir se indragosteste de o muritoare. sunt 4 carti in serie. cea mai frumoasa este cea de-a 3-a- eclipsa. Sunt si filme facute dupa primele 2 carti: twilight si new moon. Chiar dc vezi filmele iti recomand sa citesti cartile, sunt mult mai bunehappy

| flower a răspuns:

Citeste seria Twilight Saga. Sunt si filme facute dupa primele 2 carti: Twilight si New Moon, iar in vara apare Eclipsa- cea de-a 3-a carte. Seria contine 4 carti, ultima fiind Breaking Dawn. Chiar daca o sa vezi filmele sau le-ai vazut deja iti recomand sa citesti cartile pentru ca sunt mult mai bune decat filmele. Este o poveste de dragoste intre un vampir si o muritoare. Nimic malefic...doar multaaaa dragoste si suspans; sunt sigura ca iti va placeahappy

| luetA a răspuns:

Nunta in cer de Mircea Eliade
Invitatie la vals de Mihail Drumes
Laleaua neagra de Al. Dumas(asta mi-a placut foarte mult)
Enigma Otiliei de G.Calinescu
La rascruce de vanturi Emily Bronte
Manon Lescaut de Abatele Provost (M-a impresionat aceasta carte, o poveste de dragoste privita intr-o viziune diferita)
Ultima noapte de dragoste intiia noapte de razboi de Camil Petrescu
Adam si Eva de Liviu Rebreanu (Asta o recomand tuturor)

| The Notorious BOG a răspuns:

"Sapho" de Alphonse Daudet, si cu aceasta carte te lamuresti definitiv asupra "dragostei".