| zirix a întrebat:

Stiti carti, filme, documentare etc despre orice tine de Egiptul Antic?

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Eu una ador egiptul :X.Este un documentar pe care l-am vazut "Mumia lui Imhotep" este foarte interesant. Filme legate de egipt sunt "Minele regelui solomon","Cleopatra" (atatea stiu). Carti sunt foarte multe si in librarii. Sper sa iti fie de folos raspunsul meu!

7 răspunsuri:
| asya a răspuns:

Eu zic sa urmaresti filmul Cleopatra... e absolut superb!
http://video.google.com/videoplay?docid=5393213482564651337# aici ai un documentar despre Egiptul Antic!
Si m-am uitat odata la un documentar foarte tare cu tutankamon...gasesti la orice video net sau panda video(de unde poti inchiria dvd'uri)

| zirix explică:

Am vazut si cleopatra din 1934 si 1999 si documentarul cu mumia lui imhotep de vreo 4 ori big grin

| Andraa_3088 a răspuns:

"Egiptul Antic. Marile descoperiri" de Nicholas Rieves

"Mormantul lui Tutankhamon - adevarata poveste a blestemului mumiei " de Gerald O'Farrell
Pe youtube gasesti o gramada de chestii, sau pe wiki.

| vladimir23 a răspuns:

Dar troia, iliada si odisea

| mikitzu a răspuns:

In cautarea lui Tutankamon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nefertiti deshumarea