| anonim_4396 a întrebat:

Unde pot afla toate festivalurile medievale din România din vara aceasta?

Vreau să duc copii in ceva tabără medievala ceva medieval.
Cu muzica jocuri si activități medievale.

Problema e ca ei sunt ocupați exact de festivalul de arta medievala de la Sighisoara care este pe 25 iulie.

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Vin-o în august la Festivalul medieval "di la SushiAwa"!
Vei avea parte de condiții 100% medievale: din cauza stației de epurare care funcționează defectuos SushiAwa pute că un adevărat oraș medieval, cu curățenia nu stăm prea bine, bălării și gropi cât cuprinde! Iar dacă ai chef de senzații tari mergi pe jos prin cartierul Ițcani!
Ce zici vii?