| Medesan_Paul_1993 a întrebat:

Va place ce am scris? ...sau ar trebui să schimb ceva la text? suferință....mulți se întreba ce este acest sentiment oribil și de ce oameni trebuie sal trăiască pe parcursul vieții...ei bine viața nu poate fi doar buna.Nui așa? trebuie să existe și acel cuțit care este învârtit în rană ca durerea să fie mai profundă...trebuie să fie acele sentimente incomode care iau forma unor picături de apă care ajung să se ciocnească de cimentul rece al cruzimii...trebuie să fie acele cuvinte care fac cât o mie pumni luați în fata... trebuie să fie multe lucruri auxiliare în viață asta...dar de fără care eu...tu...noi nu am fi mai puternici.....acele suferințe îți deschid aripile larg spre cruda realitate...iar când îți iei zborul si vrei să faci o schimbare...îți dai seamă ca drumul are obstacole dar tu deja ai fost învățat cum să le ocolești...așa ca deșchideți aripile și începe schimbarea până când nu e prea târziu... dacă e prea târziu aripile nu vor mai vrea să se deschida iar prin încercarea ta de a zbura vei cădea în agonia depresiei...așa ca...scoteti zambetul din cufărul închis cu lacătul frici...și zboara

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cam ai probleme cu gramatica si filozofia ta este precara. Las-o pe mai tarziu!

| Doub a răspuns:

M-am oprit la "sal".
Am sperat că poate a fost ceva din neatenţie.
Am continuat.
Am ajuns la "nu-i*" şi m-am oprit.
Dacă tot vrei să o faci pe filosoful, fă-o corect.

| corolav a răspuns:

Groaznic!
Un text de vreo 30 de rînduri în care să nu găsești nici măcar o virgulă?!
„Corect este : „oamenii trebuie să-l "
„Nu-i așa?!"; „lacătul fricii"
Și încă multe altele...
Amice, imaginează-ți că în această comunitate, TPU, mai sînt și oameni care știu să scrie și să vorbească corect românește.
Nu numai agramați, așa ca tine...
Sănătate!

| Medesan_Paul_1993 explică:

Ok...

| Medesan_Paul_1993 explică:

A fost scris în max. 10 min... dacă ai putea să ignori greșelile gramaticale și să te referi strict la mesajul textului..ar fi superwinking