| Krina a întrebat:

Va place muzica clasica?

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Daptongue Preferatul meu este Frédéric Chopin. Al tau?

16 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Mie mi-a place, pe langa Mozart si Beethoven si Joseph Haydn...asculta "Simfonia Surpriza"hee hee

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, Verdi, Ravel, Ceaikovski, Vivaldi, Chopin...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA!, si inca cum! Am crescut cu ea! pe langa Moz, Viv, Beet, Ceaikovsky, "I like Chopin", +Gazebo2!, imi plac si Bach, Haendel, Haydn, si imi place deci orga, pianul, si clavecinul! Ador concertele de muzica veche, imi evoca viata de la curtile regilor, care imi placea atat de mult, citind ciclul Muschetarilor, etc... Romantism, cavalerism, etc...

mlm
| mlm a răspuns:

Da, ascult orice gen de muzica, imi place foarte mult Antonio Vivaldi si Giuseppe Verdi.

| Krina explică:

Mie imi plac Chopin, Beethoven, Bartholdy, Schumann.

| Ben. a răspuns:

Da

| anonim a răspuns:

Da, chopin, bethoween, mozart, imi place in general muzica buna.

| ilie a răspuns:

Mia placut intrebarea.de asemenea,, anotimpurile" de vivaldi g.verdi,muzica clsica, simfonica, muzica in general care induce sentimente placute, benefice o poti asculta oricand, daca este insotita si de ceva versuri ce-ti mai poti dorii?

| csintalan a răspuns:

...numai,...

| alexam a răspuns:

DA, dar nu toata, cea care suna mai mult a pace, liniste...

| alexam a răspuns:

Da, mai ales cea melodioasa, nu imi plac ariile prea zbucuimate. Daca tot e clasica, sa fie mai,, moale,, nu prea zgubilitica! big grin

| dEutSa_8892 a răspuns:

Nu ai cum sa-ti placa muzica clasica daca nu esti o persoana sensibila si nu ma refer la o persoana usor de intimidat. e chiar minunat ca au existat oameni care au compus o astfel de muzica care sa-ti atinga atat de intens corzile sufletului. sunt demni de multa apreciere. am ascultat tot felul de muzica si am ajuns fara sa vreau la concluzia ca muzica clasica e cea mai adevarata. la ea participa mai multe instrumente e mai complexa sonor si astfel e mai rafinata!

| jane_5414 a răspuns:

Da, mie imi plac Chopin, Beethoven, Antonio Vivaldi, Ceaikovski si altii.

| Amy_2364 a răspuns:

Da...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum observi toate genurile de muzica au si "bune"au si "rele"deci n-as putea sa spun ca toata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ascult orice gen de muzica in afara de ''rock'' preferatul meu este Beethoven, Mozart, Giuseppe Verdi.