| Lebăda a întrebat:

Va rog, la varsta de 10 ani ai mei, e bine sa fac compuneri putin CIUDATE? Gen ma teleportez si etc,? Aproape toate compunerile mele narative sunt putin... SF laughing. De exemplu in compunere m-am trezit din visul cu multe calatorii(m-am intalnit cu ahile, Harry Potter si Hansel si Gretel) si ii spun mamei ca ii dau cu AWP-ul in cap. laughing Va rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| Joanne a răspuns:

Sincer, asta inseamna ca ai talent si imaginatie. Cel putin asta esdte parerea mea...
Si e un lucru foarte bun ca reusesti sa concretizezi asta in compuneri. Ar fi foarte O.K. sa iti faci un blog, sau sa postezi creatiile tale undeva. Sunt sigura ca multi ar vrea sa le citeasca. Si in cazul in care primesti critici, ia-le ca pe niste sfaturi, si perfectioneaza-te.
Eu iti urez multa bafta!

21 răspunsuri:
| Violent a răspuns:

Ei si? Ce ar trebui sa-ti raspund aici? Ca esti un pic copil?

| Darkkfruit a răspuns:

Pai asta inseamna ca ai o imaginatie ff bogata! Ceea ce este chiar foarte bine! La varsta ta, dar totusi lasa counter-strike-ulwinking
Funda big grin

| sherlock a răspuns:

Da e perfect normal. Dar cele pentru scoala trebuiesc sa fie serioase si pe intelesul profesoarei. ea iti va da nota, pe ea trebuie sa o impresionezi. Ajuta mult si cele SF facute de tine, dar inteligent este sa le arati celor ce le inteleg si le va aprecia cu adevarathappy

| PandaisHere a răspuns:

Si eu mai scriu asa si chiar am un carnetel plin cu desene cu extraterestri.e putin ciudat dar sa nu faci asa ceva si la scoalawinkingsucces!

| Morenastyle a răspuns:

Mie mi se pare chiar foarte bine. asa te perfectionezi.

| GotRo a răspuns:

@Marioara nu crezi ca ar fi blasfemie sa scrie o poveste cu Isus? Adica viata Lui si "povestile" cu El sunt scrise deja in Noul Testament si Evanghelii. Oare nu asa au aparut multitudinile de secte deviate din Crestinism ce nu au nici o legatura doar sunt o metoda de manipulare si indoctrinare a maselor pentru a infaptui scopul initiatorului? Cat pentru Andréy stai linistit ca si Jules Verne a fost un ciudat la timpul lui si majoritatea ciudateniilor din cartile lui nu existau sau erau in faze de inceput si acum sunt niste "vechituri" ale tehnologieiwinking

| JohnnyBi a răspuns:

Ai 10 ani. e normal la varsta aia sa fii atras de toate chestiile fictive si ce ies din normalitate intr-un mod spectaculos. daca aveai 20 de ani mai ziceam ca ai probleme la tartacuta

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Nu e nimic rău. Asta înseamnă că ai multă imaginație.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Și uite-o și pe Mărioara.
@Mărioaro, dacă tot ne faci pe noi păgâni, tu de ce nu știi să scrii "copii", "Iisus", "Hristos"?

Păgâno!

| Fluture a răspuns:

laughing Buna. Rogi seriozitate cand chiar tu pui"laughing"?
Oricum.nu vreau sa par rautacioasa.
Asa...eu zic ca e bine. E felul tau de a face compuneri. Bravoo. Inseamna ca ai imaginatie bogata. Ciudate? Adica originale.batting eyelashes
Multa bafta:*

| alexshobyx a răspuns:

Da, este bine sa faci compuneri, chiar si mai ciudate, deoarece asta inseamna ca ai imaginatie si spirit creativ, care, daca il "cizelezi",
in cel mai bun caz ai putea ajunge un prozator bunicel. Asa ca nu te da batut si nu lua in seama spusele colegiilor sau chiar si al profesoriilor in legatura cu ce scrii tu, deoarece este mai important sa te multumesti pe tine decat sa faci 1000 de variante in care sa multumesti mai multa lume. Si totusi un pic mai usor cu Counter-Strike-ul happy

| Sabìŋaaa a răspuns:

laughing Este bine mai ales la anii astia sa faci compuneri asa. Pana la urma toate sunt "rezultate din fantezia creatoare a autorului" laughing. Deci e bine. Cand vei fi mai mare o sa inveti sa faci si altfel, dar acum stai linistit. :*

| MeoKidu a răspuns:

Salut!
Compuneri la şcoală sau la ce?
"si ii spun mamei ca ii dau cu AWP-ul in cap" - păi... eu de obicei când fac versuri scriu ce gândesc, sper că la tine să nu fie aşa...
"ma teleportez" - asta mai merge happy
Baftă!

| CraziNess a răspuns:

Ei bine...Intr-o compunere este foarte bine sa iti folosesti imaginatia si sa fii foarte creativ dar nici chiar asa sa ii dai mamei tale cu AWP-ul in cap laughing depinde ce fel de compunere iti da...laughing Poate tu incerci sa mai adaugi putina actiune si este bine dar nu exageraa laughing happy

| Sabiii a răspuns:

@Marioara...eu inteleg ca esti FOARTE CREDINCIOASA dar ce ai? in toate comentariile tale exista cuvinte gen paganule sau te scutur de nu te vezi etc. lasa copilu' in pace...e creativ si asta e bine!

| Sabiii a răspuns:

Nu o lua in nume de rau da.hmm

Răspuns utilizator avertizat
| NoName_2639 a răspuns:

E foarte bine, inseamna ca ai o imaginatie bogata, si chiar te rog sa nu incetezi din a scrie compuneri, te va ajuta mult in viata, iti va dezvolta abilitatile de comunicare, simtul umorului etc. Am o colega (are 17 ani) care scrie despre vampiri, reincarnari s.a deci nu esti singurul.

| twister_4636 a răspuns:

Cam da
scrieti o carte sau intr-un caiet tot ce iti imaginezi

| twister_4636 a răspuns:

Da
eu nu scriu ci desenez tu ai trebui scrii o carte si so publici pe net
eu in locul tau asta as face

| Scorpions58 a răspuns:

Cat se poate de serios...Nu e nimic rau in a face compuneri mai "ciudate".E normal pentru varsta tahappyfunda?