| ana99girl77 a întrebat:

Vreau sa i gasesc prietenei mele o porecla, o cheama ana. Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| Mebutterfly a răspuns:

Anne, An (en), Any, Anusca, Anet.

11 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

De ce nu cititi, dragi copii? Porecle? lasati prostiile deoparte si invatati. Puteti incepe cu invatarea cuvantului porecla.

| Anileda a răspuns:

Anii

| acdcfan a răspuns:

Porecla nu trebuie sa derive neaparat de la nume. Gandeste-te cam ce fel de persoana e, ce pasiuni are, cum ai caracterizat-o tu si asa ii gasesti porecla. Dar daca chiar vrei de la nume poti incerca si Anuta, Anisoara, Ancuta, Ann, etc.

| Mik3 a răspuns:

Ana banana, anutza vacuta, anita, anexata, anusca, etc big grin

| ShiNee a răspuns:

rolling on the floor) pentru o prietena? tu esti prietena ta? fruumooos smug

porecle? nu stiu. spune-i prietenei tale sa se gandeasca si ea smug

Bye ana99girl77 smug

| Dance_1650 a răspuns:

Annk
Anutza
Anny
cam atatea stiuhappy. Sper ca ti-am fost d ajutor:*

| Sua a răspuns:

Nu cumva porecla e pentru tine?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anita, any, ania, anita, analia, anita

| aigheraiho a răspuns:

Cred ca o sa sune ciudat... dar incerc sa te ajut... sper ca nu o sa e supere prietena ta! Porecla pe care eu am gandit-o ar fi "Anal"

| ana99girl77 explică:

Am o prietena pe care o cheama tot ana, ce crezi ca mi-as inventa singura porecla? trebuie sa vina de la sine