| Isys a întrebat:

Accidente moto : dupa un accident moto, victima se zbatea, adica tot corpul i se zbatea pur si simplu nu stiu sigur daca se numesc convulsii, dupa aceasta sangera si nu raspundea deci ce sunt aceste convulsii, se pot trata sau sunt fatale? Cum s-au declansat?

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu stiu ce impact sa aiba, sa ramana viu si sa se zbata, dar eu la accident moto am zburat 7 metri (dupa desenul politiei), am dat cu mana in bordura si mi-am zdrobit incheietura si ulna si radius rupte si deplasate si cu casca intr-un stalp de am facut casca afis, nervi segmentati la picioare si nevralgie toracala severa cu echipament complet si nu ma zbateam...

dar, in urma accidentului stiu ca o sectionare a unui nerv de obicei rezulta in miscari musculare necontrolate, dar nu vreau sa aflu mai mult.

ps. poate nu era accidentul de vina. poate suferea de epilepsie sau a facut accident vascular