| ghorghe123 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa imi iau si eu un scuter...Ce motor trebuie sa aiba ca sa pot sa il conduc fara permis?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De la 19 ianuarie 2013 trebuie permis pentru toate vehiculele cu motor, pentru moped (cele cu motor de pana la 50 cmc) trebuie permis de categoria AM.

suntserios
| suntserios a răspuns:

50cmc pentru categoria AM
125cmc pentru A1

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Fara permis doar bicicleta

| wolder a răspuns:

Trebuie permis pentru orice scuter sau motor

| AlinG5 a răspuns:

Nu ai auzit de noua lege? Nu se mai poate conduce fara permis. In acest caz iti recomand o bicicleta.winking

| ClaudeSt a răspuns:

De la 1 ianuarie 2013 nu se mai pot conduce nici macar mopede fara permiswinking