| alex144 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sau de permis pentru un motor de 50cc cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| Gaby46 a răspuns:

Depinde de fiecare scoala ce tarif are, eu am facut cu 700lei cat A1. Mai bine faci A1 ai voie sa conduci pana la 125cm3, 12kw. Cand o sai dai pentru categoria B o sa primesti si Am si B1 cu Am poti conduce pana in 50cm3 si B1 minicart, atv-uri, pararea mea e sa faci mai bine A1 ai o subcategorie in plus.Bafta

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Vreo 500, AM sau A1.Mai bine faci A1, ca sa mergi cu viteza mai mare si motor pana in 125 cm.

| Ottakringer a răspuns:

CATEGORIA A1 - 500 lei

Tariful de şcolarizare poate fi plătit integral sau în 3 rate, prima rată fiind de 1/3 din preţul contractului. Tariful de şcolarizare va fi achitat integral până la efectuarea a 2/3 din numărul orelor de pregătire practică, în caz contrar se vor aplica penalităţi de 0, 5% din valoarea sumei neachitate, pentru fiecare zi de întârziere.

Condiţii pentru înscriere:

- Vârsta: 16 ani fără trei luni;

| Kosmonaut98 a răspuns:

Dar dupa noua legislatie, mai sunt permise atestatele?