| Neculai_Andrei_1989 a întrebat:

Am condus prea mult 400 km la experienta de vreo 4000 mii de kilometri.

Răspuns Câştigător
| Serban_Albu_1994 a răspuns:

Eu am condus vreo 700 km la cateva saptamani dupa ce am luat carnetul acum vreo 20 de ani si cu DACIA care nu are conditii.Totul depinde de tine daca iti place sau nu condusul. Daca tu te simiti bine dupa acesti 400 km atunci nu e nimic rau.Doar asa vei prinde experienta.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.Depinde si cat de obosit te simti dupa acesti 400 km.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai obosit, sau ce vrei sa zici?
Depinde cum au fost acei 400km. Daca e un traseu de 200km si l-ai facut dus-intors, eu unul la intoarcere sunt intotdeauna mai relaxat, si parca ajung mai repede. Daca e un drum de 400km dintr-o bucata, intr-adevar e destul de greu, dar depinde ce trafic e, cu ce masina esti, cine mai e in masina, cat de relaxat esti la volan...
Am facut niste drumuri de 460km cu o rapandura de Octavia pe care am avut-o, si au fost oribile; puterea masinii era cam mica, consumul daca nu eram atent 'exploda', farurile erau chioare, nu cunosteam traseul prea bine (noapte), si aveam emotii sa nu mi se deschida capota la viteza (am patit-o de doua ori cu junghiul ala). Cu alte masini trec de 200km/zi, fara sa simt ca am calatorit.