| lucki10 a întrebat:

Am cumparat o masina cu talonul retinut pentru itp.Nu dau de proprietar dar as pute scoate eu talonul?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai contractul de vanzare-cumparare si ai facut ITP atunci poti solicita tu cartea de identitate a masinii.

| darrio2007 a răspuns:

Cum ai cumparat-o fara proprietar? De acord cu IoandelasaI.

| lucki10 explică (pentru darrio2007):

Nu am cumparat-o direct de la proprietar si cartea masinii o am

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar daca ai procura de imputernicire la masina, il poti obtine tu in locul proprietarului.
La RAR cred ca te poti prezenta tu, dar talonul banuiesc ca trebuie sa ti-l innapoieze cei de la politie.

| Bloondy a răspuns:

Talonul poate fi scos numai de Propietar si doar la RAR, Registru Auto Roman, vorbiind pe cale legala, acum ca poate afli cine a luat talonul si poate nu l-a trimis mai departe si cu niste pile/relatii sar mai putea, dar daca nu dispui de asa ceva, doar propietarul poate sa il scoata sau daca ai tu procura pe autovehicul dar ca sa ai procura oricum trebuie sa dai de propietar, bafta.