| source a întrebat:

Am o masina X, cu casco la groupama. Am facut accident si masina e asigurata la 6000 si ceva de casca si eu pot sa folosesc doar 80% cam 5000 sa zic, m-au sunat sa-mi zica ca intra in dauna totala ca costurile depasesc suna asigurata. Intrebarea e daca pastrez si masina avariata si daca imi dau 80% din suma asigurata?!?

5 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

Ramai cu ea, o vinzi la dezmembrari, poate mai iei ceva de acolo

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, in toate cazurile (RCA sau CASCO), pe langa despagubiri ramai si cu "epava", care de multe ori se repara cu buget mult mai mic decat despagubirea laughing

| MariusF23 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si dupa se vinde "ca noua" laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MariusF23):

Diesel 1999, unic prop in Germania, consum 5%, 180. 000km reali, fara accident, distributie+filtre schimbate recent laughing

| MariusF23 a răspuns:

Teoretic da, n-au ce sa faca cu o epava.