| Alex_Alex_2000_Z49I a întrebat:

Am un ATV 170 si nu stiu care este problema electromotorul invarte cupleaza 1 sec si gata nu mai cupleaza numai daca il inmping porneste... Multumesc

2 răspunsuri:
| Tediy_Tediy_1998 a răspuns:

Parerea mea e mai ieftin sa schimbi electromotorul decat sa il duci la reparat. El e de vina pentru asta

| Ionutelll5 a răspuns:

Uite cum e treaba si eu am atv 125cc si tot asa am patit....era de vina bateria ca mi-am uitat farurile aprinse....deci electromotorul nu invarte ca nu are putere si in timp ce mergi cu atvul bateria se incarca ....deci daca tu il impingi e ca si cum ai merge cu el ....bobina de inductie primeste curent de la baterie ...curentul se duce la bujie si dă ardere ....de asta porneste