| Xzone a întrebat:

Am un BMW e39 din 2001 si am numai o cheie si as vrea sa imi fac o copie da nu stiu daca va porni pentru ca e cu coduri care se schimba de fiecare data sau sa o comand de la reprezentanta da nu stiu cat costa daca si-a mai comandat sau copiat chei auto as dori sa stiu cat costa si daca e posibil

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Preturile pleaca de la 6-700 ron in sus daca e vorba de cheie cu chip.

| relian a răspuns:

Orice este posibil. Daca cheia este cu chip sau cum ii mai spune cu imobilzer atunci o faci la dealer numai.Cel putin pentru bmw mai mult ca sigur.Ca sa faci cheie trebuie sa ai actu masinii pe numele tau, deci merge ala pe numele caruia este masina si cu asigurarea daca nu ma insel si aia iti fac cheie.Nu trebuie sa duci msina aia au sau cel putin asa ar trebui sa aiba cheile la toate bmw-urile sau ce au ei program si tio face, dar te costa ceva, nu stiu cit anume, e diferit la fiecare masina, model etc.Pretu numai asa il afli mergi la ei intrebi ca nu te costa nimic, stii si ce trebuie sa duci, deci se poate.