| Delocimportant a întrebat:

Am un Golf din '94. De ce uneori, cand iau viraje, volanul se misca frumos, usor, iar uneori, cand il misc pe loc, se misca greoi? Inca ceva: am fost cu masina sa vad daca am pana la roata dreapta fata, si, cand era pe cric, mi-a spus baiatul de acolo ca mi-i se cam clatina roata. Care e cauza? Unde e problema?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Tu ai permis si pui astfel de intrebari? Sper ca esti fata... si ca sa iti raspund:
1. Logic ca pe loc se misca greoi. Doooh!
2. Clatina e foarte relativ. Posibil tot de la invirtitul volanului pe loc... ca masina are 21 de ani, asta nici nu mai zic. O fi Golf, dar totusi e masina, nu tanc.

| K0sti a răspuns:

Greu cu Fizica asta...