| Alin_Soare_1994 a întrebat:

Am un golf4 benzina 1.6 si as vrea sa mi pun niste jante frumoase. in carte scrie maxim 16 dar ma cam tenteaza sa mi pun p 17.
Ce parere aveti? Cosumul va creste? Directia se va strica mai repede?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea conteaza ce parere aveam noi, conteaza ce parere are politia cand te lasa fara talon

| OldSoul a răspuns:

Deci,
Consumul sigur va creste (dar nu exagerat de mult).
Directia da, se va strica mai repede, vor aparea batai la roti si alte chestii, ca deh, Romania, gropi si multe altele.
In rest sa nu fie afectat kilometrajul.