| albertito2012 a întrebat:

Am un opel astra G confort motor 2.0 (y20 dth). Intrebare: pornesc masina si apas acceleratia la podea, turometrul se duce la max. 5000 ture si dupa cateva secunde/minute acul scade lent pana la 3000 apoi lent acul creste la 5000 si se repeta,(cands apare defectul, masina nu mai trage, observandu-se defectull in viteza I/II. Am schimbat EGR; sonda turatie; debilmetru; filtru de motorina; am suflat conducta de tur de la filtru pana la rezervor inclusiv sorbul si curatat rezervorul, dupa care am alimentat cu motorina EVO. -mi s-a spus ca sunt probleme la pompa de injectie, vreun senzor din interior, sau la absortia de motorina din rezervor pana la pompa de injectie.

1 răspuns:
| Gheorghe_Iaconi_1994 a răspuns:

Ar fi bine să-i faci un test și să verifici de erori, posibil sa fie la partea de electrică dacă ai schimbat tot ce ține de alimentare etc. Sau ca să te ajungă mai ieftin, iți poți procura un OBD, și o să vezi poate descoperi cu el problema. http://www.obdautodoctor.com/android.php și http://www.makeuseof.com/tag/monitor-cars-performance-android/