| Andrei_Grosu_1990 a întrebat:

Am un piaggio ciao de 49 cm3 si i-am pus un bec de 12V l-am cuplat la bobina si se aprinde dar scuterul nu porneste. Iar dupa ce am decuplat becul scuterul a pornit. De ce nu porneste scuterul cand e cuplat becul?

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

La ce bobina si cum ai "cuplat"becul? sper ca nu la alimentarea bobinei de inductielaughingai ceva fire libere ce iasa din bobina scuterului? nu are instalatie electrica pentru lumini? poate ai legat ceva in scurt

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Ai legat prost becul.