| AdPhoto a întrebat:

Am un vecin care parcheaza pe locul meu de parcare, am incercat sa vorbesc frumos cu el si nu vrea nici macar sa ma asculte.
Ce as putea sa fac?

9 răspunsuri:
| vw9378 a răspuns:

Voi cand dati raspunsurile astea va ganditi putin? Sa zgariati, sa sariti la bataie, sa dati foc, numai asta va da prin cap. Ma rog, fiecare cu gradul lui de inteligenta. Daca este loc platit la primarie, cheama politia si cu siguranta vei rezolva problema. Il amendeaza daca il gaseste si il pune sa o mute, daca nu il gaseste, politia face poze si o ridica. Daca nu e loc platit, atunci este public.

| RB26DETT a răspuns:

II spui ca daca nu te asculta suni la politie data viitoare cand ii prinzi masina pe locul tau;) daca nici asa nu te asculta atunci chiar poti sa suni la politie;) daca ai ciuda pe el si pe masina lui, nu uita ca ai cheie la casa, masina, caroseria lui abia asteapta sau il poti bloca, daca ai cum, il poti impinge http://9gag.com/......ag/anKVgdV :))

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e loc inchiriat de la primarie, suni la politia locala si vor veni sa ridice masina.

daca nu e loc inchiriat de la primarie inseamna ca nu e locul tau si poate parca oricine pe el

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e loc platit, anunti politia locala, si o sa-l amendeze.
Pe langa asta, poti sa parchezi si tu pe acelasi loc. Eu asa fac, le bag niste parcari de nu au loc nici sa intre in masina, de plecat nici vorba.
Daca ai sange-n tine, le legi de a ta cu o sufa de tractat, din 2-3 socuri i-o scoti in drum, si parchezi linistit.
Mai sunt si etichetele "ai parcat ca un bou", stergatoarele ridicate... Zgarieturi sau pene n-am facut niciodata, mi se pare un gest tampit, prin care poti obtine cel mult acelasi lucru la masina ta.

| RareşTPUro a răspuns:

Sa ii blochezi masina daca nu se poate cu frumosul... happy

| crytical a răspuns:

Adica locul tau de parcare in gen ca platesti ca acel loc sa fie a tau? Pana mea nu stiu, poti sa-i faci ceva la masina gen, spargi o roata, zgarii o portiera. sau lasi o pancarda acolo pe care scrii asa: Daca muti asta iti rup picioarele. Sau scrii tot asa o pancarda cu nr tau de inmatriculare sa stie ca e luat locul. Sau scrii pe jos pe asfalt. Sau il blochezi daca poti cu masina, cum parcheaza acolo, te duci si parchezi in spatele lui.

| Alex5620 a răspuns:

Suna la politie sau blocheaza locul de parcare big grin

| InTheAir a răspuns:

Platesti pentru acel loc (e "inchiriat" locul)? Atunci scrii pe asfalt in locul respectiv nr. de inmatriculare, sau pui o tablita cu numarul.
Daca nu platesti (nu 'inchiriezi" locul) si doar parchezi tu ca asa iti place / asa vrei, nu poti face nimic, pentru ca e drum public, parcare publica, etc. Poate parca oricine. Tu poti parca cu 20-30m mai departe ca nu strica mersul pe jos. In cazul acesta, daca ai ganduri "negre" pentru masina vecinului, posibil sa ai tu probleme, el poate stiind cine vrea sa parcheze acolo si masina lui ar fi aia care incurca.

| EllaDaniela a răspuns:

Daca ai platit locul suna la politie... si daca nu e platit si mai este un loc de parcare in apropiere te poti muta acolo