| Delocimportant a întrebat:

Am un Wv Golf din '94, si se aude ceva la roata dreapta fata. Cand merg pe sosea nu se aude, dar cand pun frana se aude un fel de "poc". Cand merg pe drum de tara se aude cam tot timpul acel "poc". Plus ca, daca las volanul liber, masina merge usor la dreapta. Care e problema si cat m-ar costa? Inca ceva: cand las volanul liber, volanul tot se misca in stanga si in dreapta, adica un fel de clatinat.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Du-te la un service pentru constatare, probabil sunt ceva bucse uzate, poate un telescop, poate un etrier cu probleme. Dupa simptomele astea cu "se aude un fel de poc" nu vei primi niciodata un diagnostic suta la suta corect.

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Capeti de bara, planetara, schimbale ca risti sa pierzi directia

| Konstantin_LA_1991 a răspuns:

Daca o sa iei o curba deosebit de periculoasa cu 70 kmh o sa iti sara roata

| Delocimportant explică (pentru Konstantin_LA_1991):

Am loat si cu 80-90 si nu a sarit roata...inca.