| Sirbu_Allex_1997 a întrebat:

Am voie sa circul cu atv-u` pe drumurile publice? Nu ma refer in special pe drum european sau national, ci doar prin oras. Am 15 ani si nu am atv-u` inmatriculat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie fara permis de conducere de categorie corespunzatoare (AM sau B1, dupa caz), inscrierea ATV la primaria localitatii, ITP si RCA.
Permisul se poate obtine doar dupa ce faci scoala de conducere (o poti incepe la 15 ani si 9 luni) si reusesti la examinarea teoretica si practica, aceasta se sustine dupa implinirea varstei de 16 ani.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum iti inchipui ca la 15 ani poti conduce si fara nicio categorie de permis si un vehicul neinmaticulat?