| Nero a întrebat:

As fi interesat de o motocicleta ideala pentru un incepator de 16 ani.Nu vreau motoare de viteza. Vreau ceva decent pentru off.road si pentru plimbari lejere maxim 125 cc.Ar merita sa iau un puch maxi sau un piaggio ciao? Sau sa optez pentru un scuter ceva? Ma gandesc ca un puch ar fi mai greu de intretinut. Vreau parerea voastra happy

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu iti recomand sa iti vina mintea la cap si sa inveti mai intai regulile de circulatie si sa astepti sa conduci cu categoria B cativa ani, nu de alta dar avem o multime de soferi care sunt praf la condus, crezi ca faci fata intr-o lume plina de masini cand tu nu ai experienta? Ce om sanatos te-ar indruma catre o moarte sigura cum sunt motocicletele in ziua de astazi?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Ciao il gasesti la maxim 80 de cilindrata, eu ti-as recomanda un Yamaha Virago 125cc, usor de intretinut si de condus! Au tinuta, mergi confortabil chiar si 250 km ti-o recomand cu placere!

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_xv_125_virago_1999.php

http://www.subito.it/......804041.htm

| Nero explică:

@simpatik...nu cred ca intelegi.Am iceput deja cursurile pentru categoria AM.Invat regulile de circulatie.Nu vreau motocicleta de viteza. Vreau un scooter sau un cross de maxim 50cc cu care sa pot sa ies in natura gen :sa merg la pescuit sau la padure.Sunt constient de pericol dar nu sunt un impatimit al vitezei. Vreau sa ma deplasez in pana mea cu 30-40 km/h fara sa fie nevoie sa pedalez ca un disperat.Nu am de gand sa merg prin oras cu ea...

| spy2o a răspuns:

Pentru oras iti recomand varadero, yzf r125, cbr125, rs 125(In ordinea asta). Pentru off road nu stiu...Cauta ceva in 4 timpi si racire pe apa(daca vrei sa te tina mai mult de o luna.)

| JohnnyBi a răspuns (pentru spy2o):

El nu vrea vitezana tu recomani yzf, cbr si rs. 3 vitezane. bun asa

| spy2o a răspuns (pentru JohnnyBi):

Pai zicea ca vrea maxim 125, eu vorbeam la categoria asta.La 50... yamaha tzr 50, aprilia rs 50....biciclete cu motor toate.

| deprep a răspuns:

Uita-te pa sărituri si găsești