| Cosmyn_ALex_1991 a întrebat:

As vrea sa stiu cam cat m'ar costa sa trec masina de pe mine pe mama? ( taxa ii platita si nerecuperata)

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Cu toate taxele, impozit și asigurare, ar trebui să costă undeva în jur de 500 de lei, asta dacă mașina respectivă nu are motor peste 2000cc.

| Kreefy a răspuns:

> chitanta CEC 30 ron
> chitanta 52 ron la primarie (taxa de inamtriculare)
> chitanta 49 ron numere inmatriculare (se palteste la ghiseu la politie la depunerea acestor acte)
Total undeva la 130-150Lei.
Asa era mai demult, acum numai stiu care sunt preturile si ce s-a mai adaugat pe parcurs. Dar mai mult de 200-300Lei nu platesti