| tusha a întrebat:

Atentie putin dau funda! Mia furat scuterul, l-am gasit dar cu contactul scos.deci are doar firele de la contact care sunt scoase afara.Intrebarea e cum pot sa le leg ca sa pot porni scuteru iar? nu imi mai iau alt contact deci daca se pricepe careva la fire sa mi zica!

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Legi negru cu rosu si apesi pe buton!

| tusha explică:

Amalia nu pe tine te-am intrebat.Am intrebat pe unu care cunoaste.oK?

| tusha explică:

Sunt 4 fire:verde, negru, alb si rosu.care il leg cu care?

| Amaliamalia a răspuns:

Acum ai incercat frumos, nu cu "Sa moara mama" laughing Pai du-l si tu la un service, ce crezi ca noi suntem mai priceputi?

| ICH_7846 a răspuns:

Se numeste scurt. Asta probabil a facut si hotul, a rupt contactul si a ATINS firele intre ele.
In primul rand, nu trebuie sa,, legi,, firele intre ele.
In al doilea rand, nu exista o ordine in care sa atingi firele intre ele. Pur si simplu incerci cu primul toate celelalte. Daca nu merge, cu al doilea pe toate. Si asa mai departe.

Asta de la un expert in a porni masinile fara cheie.laughing