| anonim_4396 a întrebat:

Am completat puzzle-ul de la Kiss FM si daca o sa castig Suzuki Vitara o sa platesc ceva? Cam cat ar fi (daca e )?
DAU FUNDA! URATI-MI NOROC!
MULTUMEC!

Răspuns Câştigător
| vadu22 a răspuns:

"6.5. TAXE SI IMPOZITE AFERENTE

Premiul cel mare se preda de catre Media Today (prin reprezentantul sau AdAlchemy), care are si obligatia de a calcula, retine de la castigator si vira la bugetul de stat impozitul aferent veniturilor din premii, conform reglementarilor fiscale in vigoare aplicabile in Romania.

In cazul premiilor saptamanale, intrucat valoarea lor este de 46 euro, mai mica de 600 Ron, nu se aplica impozit.

Pentru evitarea oricarui dubiu, semnarea procesului-verbal de acordare a marelui premiu, dobandirea proprietatii asupra marelui premiu si intrarea in posesia acestuia sunt conditionate de punerea de catre castigator, in prealabil, la dispozitia Co-organizatorului Media Today a sumei in lei reprezentand impozitul legal datorat de castigator pentru venituri in natura provenite din premii, asa cum este reglementat acest impozit de reglementarile fiscale in vigoare aplicabile in Romania.

Orice alte obligatii de natura fiscala si/sau de orice alta natura, in legatura cu premiile acordate in Concursul Campaniei de Promovare „Descopera noul Suzuki Vitara", cad si raman in sarcina exclusiva a castigatorului premiului."
SURSA: http://www.kissfm.ro/......itara.html
Noroc