| DaniDandielo97 a întrebat:

Am o curiozitate. Stiu ca scoala de soferi pentru categoria B este valabila timp de 1 an. Eu am dosarul activ doar ca nu m.am mai uracat de mult la volanul unei masini si nu as vrea sa cumpar ore suplimentare pentru am luat deja vreo 5 iar maiestria mea la volan a cam disparut. Simt nevoia sa incep de la inceput. Acum intrebarea mea este. As putea anula dosarul pentru scoala de soferi? Ar fi o posibilitate?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fa cateva ore de conducere, si fa cumva sa iei in cel mai scurt timp.
Nu are rost sa platesti tot din nou.
Dosarul nu cred ca trebuie anulat nicaieri, daca ai chef incepi pur si simplu alt dosar, il abandonezi pe asta. Nu cred ca te urmareste nimeni, sa vada la ce scoli de soferi 'umbli' tu. Poti sa faci 4 odata, abia cand iti prezinti dosarul la permise esti luat in baza de date a politiei, si chiar si atunci, dupa ce trec programarile, poti sa te prezinti cu alt dosar de scoala, pe ei ii intereseaza doar sa fie toate actele ok, si sa treci examenele.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie sa anulezi nici un dosar. Poti incepe iarasi o scoala de conducere, nimic nu interzice aceasta, asa ca orice nu este interzis expres este permis.

| DaniDandielo97 explică (pentru Ioandelasal):

Eu stiam ca va trebuii sa astept 1 an pana la expirarea lui pentru a incepe din nou scoala.

| Ioandelasal a răspuns (pentru DaniDandielo97):

Nu este prevazut nicaieri ca trebuie sa astepti.
Este prevazut doar ca scoala de conducere este valabila numai un an de la terminare si daca nu obtii permisul in aceasta perioada trebuie sa o repeti.

| DaniDandielo97 explică:

Multumesc de informatii. Am sa vad eu ce rezolv happy