| Deby a întrebat:

Am un golf 4 si am o problema cu el, cand bag cheia in contact merge stergatorul de la luneta continuu si nu stiu cum sa-l opresc, cine ma poate ajuta?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Problema veche a la 'Folcsvagin'. De la Golf 2 in sus, toate au probleme cu stergatoarele, pornesc singure si nu se mai opresc.
Numai la electrician poti rezolva problema.
Mie imi porneau pe temporizator singure, si imi zgariau parbrizul pana se plictiseau. Am scos releul lor de comanda si imi mai mergeau doar pe ultima treapta, cele de pe parbriz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta siguranta aferenta si scoate-o pana gasesti defectul.

| NakaTaka a răspuns:

Poate contactul are o cu conductivitatea electrica, o deviaza spre stergatoare.

| Deby explică:

Si cum as putea sa-l opresc macar?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Deby):

Dai jos plasticul ala de pe interiorul hayonului si vezi daca are mufa motorul stergatorului, cel mai probabil are, si o scoti.