Întrebare recomandată | Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Ce masina imi pot cumpara de 1500 de euro? vreau sa fie pe motorina euro 2 sau euro 3, eu m-am gandit la un opel astra g caravan 2.0 diesel dar vreau si parerea voastra.

11 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Eu recomand un Ford Focus 2000

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 1500e nu iti cumperi Astra G, decat una in ultima stare, cu acte pe cine stie ce proprietar, fara fiscal si carte. Nu recomand astfel de tranzactii, te poti trezi cu amenda si numerele retinute, dupa care o poti face cotet pentru curci.
In banii tai s-ar putea sa gasesti Vectra B. 1.6 16v e o motorizare decenta, cu consum bun, si mai sunt si 1.7 TD (cu motor de Isuzu), care sunt reusite.
Alta varianta ar fi Golf 3/Vento 1.9 TDI. Insa din proprie experienta, iti spun ca pe masinile alea nu ai nimic altceva bun, in afara de motor si aspect. Restul e VARZA la Golf 3/Vento. Opel Vectra B e mult peste ele.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La 1500 de euro poti sa-ti schimbi frigiderul.

| Gabitzu246 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu vreau sa cumpar o masina mai buna deocamdata pentru ca o sa o,, forjez'' la greu, o sa merg numa pe drumuri de piatra etc.

| daassh a răspuns:

Fiat stilo 1.9 jtd, asta-i recomanadrea mea.Numa' bine!

| Danişor a răspuns:

Salut! parerea mea este ca ar trebui sa achizitionezi un Volkswagen Golf 3.Bafta in continuare!

| мαяdυк a răspuns:

Fiat punto, golf 3 sau un opel vectra la banii astia

| Tw1sTer a răspuns:

Volkswagen vento 1.9 TDI, renault laguna gasesti si pe motorina, Volkswagen passat din 1998 cu volan pe dreapta (daca iti place), bmw din seria 5(il gasesti si la 1000 E neamatriculat)

Salut,parerea mea ar fi sa iti achizitionezi un Volkswagen Golf 3.

| Alex215 a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau as cauta un ford focus 1.8 TDDI 90 CP, motorul are injectoare mecanice foarte fiabile, volanta este simpla si nu iti va face probleme. Acuma sa te astepti sa schimbi, distributia si discul de ambreiaj(nu neaparat, doar daca este nevoie). Ce ar mai trebui sa verifici este puntea spate sa fie in perfecta stare, acolo apar probleme. In rest caroseria sa nu aiba urme adanci de rugina, mai ales ca nu au caroserie galvanizata. Dupa ce il cumperi sa adaugi cam 200 ml de ulei mineral in rezervor la un plin care va prelungi durata de viata a acestuia si va fi mai putin zgomotos.

| Craks3 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti iei un opel vectra 1.6 benzina sau 2.0 benzina ..care o iei cu 1200-1300 ..si cu restul iti iei si 4 jante super;) http://www.autovit.ro/......pel/vectra