| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot intreb. Masinile Audi de ce ruginesc repede?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te intrebi degeaba, nu e o regula generala, probabil tu te referi la cazane vechi de 20-25 ani caz in care orice masina rugineste

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Toate masinile ruginesc fiindca sunt niste fiare iar fiarele ruginesc.

| Agenta000 a răspuns:

Ca sa nu rugineasca trebuie sa fie revopsite, dar nu ruginesc asa de repede, trebuie sa eviti locurile prea umede sau prea insorite!

| Nicu999 a răspuns:

Nu ruginesc repede doar ca unele probabil sunt tinute mai des afara sau sunt abuzate mai tare