| Alepa a întrebat:

Buna TPU am o problema cu un player auto la posturile de radio. Imi gaseste doar cateva posturi nu gaseste radio zu radio 21 si altele, faza este ca la cel original gaseste dar la asta nou nu este un pioner iar masina passat b5.5

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Incearca sa achizitionezi inca o antena, ma refer completa cu tot cu cablue, eventual de aceea care se lipeste pe parpriz si poti incerca din nou.
Acum ceva timp citeam pe forumul de passat b5 despre o problema asemanatoare, cu navigatia originala prindea toate posturile, dar cu una aftermarket nu, asta doar ca aveau xenoanele pornite, destul de ciudat.
Ai mai putea incerca sa vezi daca mufa face bine contact, eventual daca folosesti un adaptor, posibil sa nu fie dimensiunile bune, spun asta deoarece am si eu un Passat b5.5 si am un dvd player aftermarket, si folosesc adaptor pentru mufa de la radio, si oarecum e putin cam scurt, dar verific daca semnalul inainte sa bag playerul in locas si nu am probleme.
Eventual ai putea sa incerci sa adaugi un amplificator de semnal, am incercat si eu aceasta varianta, dar nu am observat nici o diferenta in cazul meu.