| Kza a întrebat:

Este ilegal sa depasesti pe linie continua o amarata de Dacia Solenza inscriptionata cu JANDARMERIA care ruleaza foarte incet in fata ta?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa lege, nu ai voie sa il depasesti. Dar nici nu prea are voie sa mearga 'ca melcul'. Stiu despre ce vorbesti, am intalnit si eu patrule de astea prin sate, care merg cu 20km/h... Daca merg exagerat de incet, le depasesti si gata. In mod normal, trag si ei cat mai aproape de dreapta.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Este ilegal sa depasesti orice, chiar si o bicicleta, daca in depasire calci linia continua. Te-ai gasit sa depasesti chiar o masina a jandarmeriei. Felicitari!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ma mir ca ai luat permisul daca intrebi asa ceva!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sper ca nu ai permis de intrebi asta

| OldSoul a răspuns:

Pai "Linie continua" deci e clar ca e ilegal, fie ca depasesti Solenza de Jandarmerie, sau orice alta masina, tot atat de ilegal este.
Si cum la noi politisti stau ascunsi in colturi doar sa dea amenzi nu sa previna accidente, slabe sanse sa te treaca cu vederea daca te-au prins facand aceasta depasire.

| Sofer a răspuns:

Amarata aia care vrei sa o depasesti pe linia continua te va lasa fara permis. Cum spanac iti vine sa depasesti pe linie continua.

| Roxin a răspuns:

Sunt curios...tu ce masina ai?
Ca sa stiu daca atunci cand sunt in spatele tau, te las intr-un nor de praf...cu riscul de a pierde permisul.

| sosostore a răspuns:

Normal ca este ilegal, poate sta politia oriunde si daca te-a vazut ai ramas fara permis. Stai in fundul lor pana se termina linia continua

| mihairad a răspuns:

Este ilegal sa depasesti orice pe linie continua