| iceboyraul a întrebat:

Buna tuturor, am o intrebare, vreau sa cumpar un motor de pe internet singura problema este ca ar trebui livrat prin curierat deoarece este o distanta intre expeditor si destinatar de 600+ km as dori sa stiu care este cea mai sigura procedura cand vine vorba de actele de vanzare/cumparare, ofer funda celui mai bun raspuns

1 răspuns:
| FreezeVasi a răspuns:

Este vorba de un motor la mana a doua? Daca este asa nu e foarte sigura livrarea prin curierat deoarece ei nu au grija si costa destul de mult. Cel mai bine e sa te intelegi cu proprietarul sau sa gasesti pe cineva care sa te ajute cu transportul.Actele nu le poti face de la distanta, doar un contract de v-c scris de mana. Daca este nou, in general firmele care se ocupa cu asa ceva au contract cu firmele de curierat si totul se rezolva foarte usor. Numai bine.