| Andrei2014 a întrebat:

Buna tuturor, am un golf 3 din 1993, am urmatoarea problema, in spate la golf rezervorul este sustinut de 3 platbande de metal din cate am observat..problema e ca din cauza vechimi acele benzi au rugini 3 la numar sunt.Si una din ele cea din partea dreapta s-a rupt pur si simplu..acuma intrebarea mea este, cum sunt prinse acele benzi..si eventual as putea nu stiu. sa sudez alte 3 benzi. stiu ca e cam riscant ca este fix pe langa rezervor nu stiu ce sa fac...tot ce am in cap este sa nu cumva sa fuga dracu rezervoru inaintea mea pe strada rolling on the floor)

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Aceeasi problema am avut-o si eu la Golf 2. Eu am rezolvat-o intr-un mod elegant : am vandut masina laughing
De sudat nu prea mai e cazul, ca oricum sunt destul de subtiri, iar pe rugina nu prinde nici o sudura. Mergi la piese auto si intreaba cat costa, si cu ocazia asta vezi si sistemul de prindere.
Eu iti recomand totusi s-o rezolvi ca si mine, si sa-ti iei o masina (nu alt VW!).

| AlyNDriftKing a răspuns:

rolling on the floor daca mergi la un sudor calumea le poti suda. Poti proteja rezervorul in zona in care se sudeaza cu o tabla sau ceva de metal.