| Rev3rse a întrebat:

Buna tuturor, as dori sa achizitionez un audi a4 b8 din 2008 2.0 tdi 140 / 170 cp, m-am tot informat si mi-am dat seama ca nu prea este diferenta de pret daca m-i l-as lua din alta tara, sau din Romania, ba chiar mai scumpe in Germania ca si in Romania, ce sfat imi dati? De unde merita sa imi iau? Avantaje? dejavantaje?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il iei de acolo de unde gasesti oferta mai buna pret calitate

| EneCristian a răspuns:

La noi in tara sunt mai prost intretinute( drumurile astea si mai ales ca putini au bani sa o mentina in stare buna) dar iesi mai ieftin.Pe cand afara gasesti mai bune mai putin uzate mai ingrijite dar e mai scump mai ales ca trebuie sa platesti si inmatriculare si taxele etc.

| Rev3rse explică:

Multumesc mult de sfaturi!

| negrointheclub a răspuns:

Parerea mea e ca mai bine iti iei un autoturism din Romania, pentru ca noi romanii avem ceva cu masinile de afara, un audi a4 model b8, 2.0tdi 2008 in Germania e undeva la 4200€
Dar: mai ai de platit drumul dus-intors taxa de mediu 250-300€...etc
Deci gandeste-te bine innaite de a plecawinking

Răspuns utilizator avertizat