| Romicaromica a întrebat:

am o problema cu usile la masina :am sistem de alarma si o incui si descui din sistemul de alarma, acuma de cateva zile nu stiu ce s-a intamplat cand dau sa se deschida din telecomanda se incuie inapoi intr-o secunda doua si broasca la usa imi e stricata nu merge sa deschid cu cheia.ce as putea face?

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Posibil sa ai un switch defect in yala, si de aici toata problema, il inlocuiesti si probabil vei scapa de problema.
Sau cel mai bine verifici un mecanic.

| Romicaromica explică (pentru OldSoul):

Asta e posibil ca nici cheia nu intra toata in yala doar jumatate si am o mufa cu 3 fire care e iesita si nu stiu de unde :/

| OldSoul a răspuns (pentru Romicaromica):

Posibil ca acea mufa sa aiba legatura cu yala si de acolo toate problemele, cand ai timp liber incearca sa desfaci portiera si sa vezi cum sta treaba pe acolo, poate nu e ceva conectat.