| Gabitzu246 a întrebat:

Buna Ziua!

Am si eu un opel astra g 1.7 dti si vreau sa ii mai adaug niste ulei la cutia de viteze, de care imi recomandati? cineva mi-a recomandat asa ceva da nu stiu daca este ceva de capu lui :http://www.pieseautoploiesti.ro/product/425_26419_ulei-o pel-cutie-viteze-19-40-182.aspx

Multumesc Anticipat!

6 răspunsuri:
| IQ a răspuns:

Eu la opelul meu, astra g 1. 7cdti folosesc castrol 75w90

| Gabitzu246 explică (pentru IQ):

Este Castrol 75W90 Gl 4 +?
ca am azuti ca, conteaza si daca este gl 4, gl 5 etc. scuze da nu prea ma pricep.Multumesc anticipat

| IQ a răspuns (pentru Gabitzu246):

Eu folosesc la a mea, 75w90 producator Castrol Syntrax Longlife API GL 5.

| Gabitzu246 explică (pentru IQ):

Tot opel astra g 1.7 ai?

| IQ a răspuns (pentru Gabitzu246):

Am opel astra g 1.7 cdti

| didiu a răspuns:

75w80