| silviunino a întrebat:

am un vw passat diesel cu climatronik si nu da caldura.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prima data urmareste daca urca temperatura apei din motor (iti indica in bord). Daca nu urca, e defect termostatul din instalatia de racire. Nu e scump, si se schimba destul de repede, in cateva ore e gata.
Daca temp. motorului e normala, atunci du-te la un service mai calumea, poate climatronikul are ceva, sau e instalatia infundata/a prins aer.

| silviunino explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc, am depistat defectul. Caloriferul era infundat, a iesit multa mizerie din el. Sa ai o zi buna!

| marian7474 a răspuns:

Termostatul sau caloriferul