| Winners10 a întrebat:

Buna Ziua. As fi si eu tentat sa achizitionez un Audi A4 sau A6. Modelul mai nou... de la 2010 incoace... eu since inclin spre A4. Voi ce parere aveti. Se merita investitia?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina nu e niciodata o investitie, daca nu cumva faci transport cu ea, masina e o cheltuiala.

Daca bugetul iti permite si gasesti o oferta buna, ia un A6

| Winners10 explică (pentru suntserios):

Nu fac transport cu ea... Pentru mine este... estetic imi place mult mai mult A4 decat A6

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La nesimtirea de care da dovada VAG, in ultima perioada, e cam riscant.
Audi e brandul lor premium, pe care pun ce au mai bun, dar eu personal nu as risca sa dau banii pe nimic de la ei.
Cu toate ca la aspect, nu prea au concurenta.
Ori premium adevarat => Mercedes, ori ceva banal (Mondeo, Insignia, Fluence), dar sa stii ce cumperi.

| Celcareajuta a răspuns:

A4 quattro automat 2.0 nu poti sa iti doresti mai multe. Trage frumos, sigur, calitativ, intretinere relativ ok, consum multumitor ce sa mai. A6 e alegerea mai buna, Mercedes clar e superior, dar mai conteaza si ce ii place omului, iar masinile astea 3 nu le gasesti la acelasi pret.

| Alberto9065 a răspuns:

Documenteaza-te de pe internet, eu zic A4.