| Krosss a întrebat:

Fac scoala de soferi si trebuie sa imi cumpar o carte de legislatie si chestionare.Am auzit ca majoritatea o folosesc pe cea de la editura National care e 62 de lei, dar am auzit si de una de la editura Radulescu.Voi ce carte recomandati?

Răspuns Câştigător
| claudica2703 a răspuns:

E roșie coperta, Cartea e scrisă de Marius Stănculescu și se numește Noul Cod Rutier pe Înțelesul Tuturor. E foarte populară și cu adevărat buna! Succes!

| Krosss explică (pentru claudica2703):

Cartea este completa ca si capitole, poze, instruire? Ca are un pret mult mai mic ca cealalta.

| claudica2703 a răspuns (pentru Krosss):

DA, este completă! Conține tot ce trebuie să știi. Eu după ea am învățat și am luat cu 26. Costă în jur de 20 de lei, nu?

5 răspunsuri:
| claudica2703 a răspuns:

Salut. Nu stiu de la ce editură e exact, dar e cartea aia subțire roșie. Apare anual actualizată în toate orașele. E foarte bine structurată și conține tot ce-ți trebuie. Dacă dau de ea pe net și aflu detalii îți scriu aici.

| Krosss explică:

Da,cam asa e.Numai ca pe ea scrie ca e pentru toate categoriile de permis.Si totusi are numai 139 pagini iar cealalta 400 parca.De ce asa diferenta?

| claudica2703 a răspuns (pentru Krosss):

Pur si simplu asta rosie nu contine ABSOLUT toate legile, ca cea mare. Asta contine ceea ce iti trebuie ca sa conduci bine si sa iei permisul. happy Cea mare contine absolut toate prevederile legale cu privire la tot ce inseamna conducerea unui autovehicul.