| DanielGeorgeGD94 a întrebat:

C-am cat consuma un Hummer h2, 3 in oras si in afara?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Este o masina normala, nu are cine stie ce motor mare sau consum mare....asta daca stai in Statele Unite laughing Pe la noi daca o masina are motor pe benzina mai mare de 1.8 si diesel mai mare de 2.0 deja cine aude isi face cruce laughing))
Gandeste-te sa stai de vorba cu unu cu o astra G 1.2 benzina si tu sa-i zici de monstrul de sub capota hummer-ului laughing
Cat despre intrebare, cam 2 galeti.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

H1 si H2 au niste motoare exagerat de mari si consuma lejer peste 25%

H3 e mai moderat un pic, dar probabil tot vreo 2 galeti ia la suta

| Diurpaneus a răspuns:

La hummer nu se ia asa consumul ca la celelate autovehicule. se considera o masina off-road. Un consum mediu oras si afara este de 17l/100km si off-road este de min 26l/100km iar daca o mai si fortezi un pic prin munti si vai, ajunge pe la 35l