| DaniTDCI a întrebat:

[cand il accelerez mai tare de jumate' moare]. Salutare,am un piaggio si, cand ii dau mai tare de jumatate se ineaca cu ceva..acel ceva fiind benzina? i-am verificat bujia,este uscata, carburatorul este ok. daca tot sunt in categoria asta..nici la relanti nu sta. cum as pueta sa il reglez?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu e uda bujia, si nu miroase a benzina esapamentul, atunci inseamna ca amestecul e prea bogat in aer, deci baga prea putina benzina.
De asemenea, ar putea fi si o problema electrica sau de scanteie, dar prima data ar trebui verificat amestecul.