| adrianpetrican a întrebat:

Ce iq trebuie sa am pentru a putea conduce?

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa conduci ce? Presupun ca, daca ai postat la categoria asta, vrei sa conduci un vehicul cu ceva motor.
Daca pui asemenea intrebare, cred ca n-ai nicio sansa sa conduci vreunul. Nu cu permis; n-o sa fii in stare sa nimeresti nici scaunul de la masina.

| Sofer a răspuns:

Sa ai IQ mediu. laughing

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Deocamdata nu conteaza. Pe viitor sper ca va conta.

Răspuns utilizator avertizat
| unprietenaproape a răspuns:

Am aflat un lucru nou de la tine pe care nu l stiam. acela ca cineva inainte de ati da permisu iti masoara inteligenta.

| LoveTenis a răspuns:

Daca te referi la masini ai putea sa iti iei mai intai un permis apoi cred ca cam atat...

Răspuns utilizator avertizat
| Negoiu a răspuns:

Deocamdată nu e specificat dar, cum s-a mai spus, probabil e necesar un IQ mediu.Eu îţi propun un test-întrebare şi daca răspunzi corect la el înseamnă că ai capabilitaţile necesare conducerii! Deci:Un copil care locuieste la et.10 al unui bloc se întoarce zilnic de la şcoală şi urcă cu liftul în apartament. Când e singur urcă până la et.6 şi de acolo pe scări, când e însoţit ei urcă direct la et.10.De ce?

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Pai..de obicei trebuie sa dea cu -(minus)

| 50cent50 a răspuns:

Ştim că IQ-ul unui om normal este undeva la 100 de puncte, că cei care obţin între 130 şi 144 sunt înzestraţi cu inteligenţă neobişnuită, iar cei ce ajung la 144 de puncte sunt consideraţi genii. Astfel, povestea lui Christopher Michael Langan, al cărui IQ ajunge la 195

Deci cred ca 100

| gtr2rr3 a răspuns:

Fa si tu un test!