| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Ford Fiesta? (an 2010-2015)
Ce motorizare sa imi aleg? pe benzina sau diesel (avantaje / dezavantaje )? (majoritatea drumurilor le voi face in oras si 1-2 ori pe an afara din tara )

Răspuns Câştigător
| Alex132331 a răspuns:

1.6 este cea mai fiabila
Ti as recomanda modelul in 2010 deoarece a fost mai bine lucrat
Diesel e mai scump la intretinere si mai ieftin cand alimentezi pe benzina e fix invers

| AndreiC13 a răspuns (pentru Alex132331):

Ok si dintre diesel si benzina? care merita? 1.6 vad doar pe diesel deci Acela il recomanzi? pe bezina gasesc foarte greu si 1.4 dar mite 1.6 laughing

1 răspuns: