| JaguarSType a întrebat:

Ce parere aveti despre - renault symbol 1.4 sau 1.5 dci? Care credeti dumneavoastra ca este mai puternica?

Răspuns Câştigător
| ElGreco21600 a răspuns:

Mama mea are un Renault Clio 1.4 ( e acelasi motor, doar masina diferă) si motorul e super tare. Am fost prin toata Romania cu el, si nu am avut probleme. Plus ca odata am facut plinul, si am facut Braila-bicuresti dus-întors plus fataitul prin capitala, iar când ne-am întors am observat ca mai era Putin mai Putin de jumate de rezervor. Si benzina aia a mai ajuns pentru încă o luna ( la modul 10 km parcurși in fiecare zi). Singurul lucru care mă deranjează e ca 1. Renault-urile vechi nu se cumpără, deci sunt blocat cu masina ca anul asta e ultimul an cu rabla, si2. Piesele sunt super scumpe. La modul o capota fabricata in Taiwan costa 600 de lei, iar panarama aia de emblema din plastic costa 300 de lei. Spun asta din experienta ca a intrat maica-mea cu botul intr-un garaj si a distrus capota laughing Dar oricum, per total sunt masini bune, si aratoase Clio-urile si Symbol-urile. Eu ti-am spus aici de motorul 1.4, nu stiu daca 1.5 dci e mai puternic sau la fel de fiabil.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se stie ca motoarele diesel de la renault sunt foarte bune si fiabile.

depinde acum si de ce versiuni vb.

ca exista un 1.4 de 75cp, un 1.4 de 98cp
un 1.5 de 64cp, un 1.5 de 84cp

| ElGreco21600 a răspuns:

Npc... Funda? big grin

| JaguarSType explică (pentru ElGreco21600):

Cat consuma masina lui maicata?

| ElGreco21600 a răspuns:

Nu stiu cifrele. Cauta pe net, poate gasesti, ca eu sunt de pe telefon si nu prea gaseste nimic : RENAULT CLIO SYMBOL 1.4 16V 98CP 2001

| fdfddfdsdsghmmjnjjjhsdsfd a răspuns:

Motorul pe benzina e meteu mai bun decat cel diesel.