| EmilTraian95 a întrebat:

Ce sa aleg dintre o corsa 1.2 benzina si o corsa 1.3 diesel? ma intereseaza in mod special consumul

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fara indoiala 1.3 CDTI e mult mai economica, si probabil ceva mai fiabil decat motorul pe benzina.
Ia-l cu incredere, e un motor care se descurca cu brio si pe Fiat Doblo, care nu e tocmai 'supozitor'.

| djdani2010 a răspuns:

1.3 diesel. intretinerea putin mai scumpa ca la benzina, dar piesele rezista mai mult, si sa nu mai vorbesc de consum. happy
consumul la 1.3 cdti e mic 5 si ceva.